721 730 730

Tiande w walce z trądzikiem

Opis kosmetyków do cery trądzikowej Master Herb

Przyczyn powstania trądziku jest wiele, jednak najczęściej jest on spowodowany nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów łojowych. Gruczoły łojowe są rozmieszczone na prawie całej powierzchni skóry poza wnętrzem dłoni i spodniej strony stóp. Normalnie, sebum natłuszcza skórę i  zapewnia jej niezbędną ochronę zapobiegając jej odwodnieniu. Wiele czynników takich jak stres lub hormony mogą pobudzić gruczoły do nadmiernego wydzielania łoju skórnego. Skóra staje się wówczas przetłuszczona i świecąca. Nadmiar sebum stwarza warunki dla rozwoju infekcji bakteryjnych lub grzybiczych. Ponadto, jeżeli naskórek nie złuszcza się prawidłowo, np. w wyniku złej pielęgnacji lub w wyniku skłonności do rogowacenia mieszków włosowych, nagromadzony martwy naskórek może blokować ujścia gruczołów łojowych i prowadzić do powstawania zaskórników.

Linia Master Herb powstała z myślą o potrzebach skóry problematycznej, mieszanej i tłustej. W jej skład wchodzą ekstrakty z 14 ziół i roślin: szałwii, aloesu, wiciokrzewu, hibiskusa, zielonej herbaty, mięty, kwiatów pomarańczy, traganka błoniastego, chryzantemy, jojoby, korzenia jeżówki purpurowej, oczaru wirginijskiego. Ekstrakty wymienionych roślin łagodzą podrażnioną cerę, likwidują łuszczenie, usuwają obrzmienia, poprawiają procesy wymienne w skórze, odżywiają, nawilżają i odbudowują uszkodzoną cerę

Program pielęgnacji cery problemowej (trądzikowej) ”Zdrowa skóra” składa się z czterech produktów odpowiadających czterem krokom codziennej  pielęgnacji.

Krok 1. Oczyścić  twarz żelem do mycia twarzy Master Herb,11319.

Krok 2. Przetrzeć twarz tonikiem oczyszczającym Master Herb,11320.

Krok 3. Nanieść  na  ogniska zapalne (miejscowo) biokompleks  Master Herb,11321.

Krok 4. Nawilżyć twarz kremem przeciw wągrom i bliznom Master Herb,11323.

 Rozpoczynając korzystanie z programu pielęgnacji  tłustej cery, ważne jest żeby wyrobić sobie nawyk prostej pielęgnacji, której podstawą jest oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie, maseczki mogą zapewnić dodatkowe korzyści.

Produkty Tiande w walce z trądzikiem