721 730 730

Seria Collagen Active

Od 35 roku życia skóra człowieka zmienia się. Pojawia się brak jędrności i elastyczności z powodu mniejszej produkcji kolagenu.

Pierwszym sygnałem mówiącym o naruszonym wytwarzaniu się kolagenu, jest pojawienie się mimicznych zmarszczek. W przeciągu pierwszych 5 lat od rozpoczęcia menopauzy, skóra traci  30% kolagenu. Dlatego bardzo ważnym jest w tym okresie stosowanie kosmetyków dostosowanych do danego wieku. Linia Collagen Active na bazie hydrolizatu kolagenu jest odpowiedzią na podstawowe potrzeby kobiet, skutecznie rozwiązując, za pomocą nowoczesnych technologii, problemy pojawienia się zmian skóry powodowanych wiekiem.

Hydrolizat kolagenu ( HydrolyzedCollagen ) – produkt uzyskany drogą hydrolizy kolagenu ( fibrylowanego białka ). Do składu hydrolizatów kolagenu wchodzą aminokwasy: asparagina, leucyna, glutaminian kwasu, lizyna, gliceryna , walina , metionina. Pozytywnie wpływają na funkcjonalny  stan skóry, nawilżają i regenerują, mają właściwości odżywcze, odmładzające i gojące. Na ich podstawie opracowuje się receptury kremów do pielęgnacji skóry twarzy oraz kosmetyków do włosów.           

Otrzymanie kolagenowego hydrolizatu – to wyjątkowa opatentowana technologia membranowa. Jej sens polega na tym: na początku trzy łańcuszki kolagenowych molekuł rozszczepiają się, następnie wyjątkowym sposobem rozrywają się na oddzielne fragmenty strukturowe ( kolagenowy hydrolizat ), na ostatnim etapie, za pomocą membranowej  technologii, rozdzielają się w celu uzyskania kolagenowych fragmentów takiej długości, która jest odpowiednia dla ludzkiej skóry w 100 %. Wykorzystanie tej technologii czyni możliwym uzyskanie hydrolizatu kolagenu, nieosiąganej wcześniej jakości i czystości. Przenikając w skórę, nisko cząsteczkowe kolagenowe fragmenty hydrolizatu kolagenu na tyle orientują się w przestrzeni, że blokują zbliżenie się trzech łańcuszków kolagenu ludzkiej skóry, w efekcie czego spowalnia się proces starzenia i tworzenia się zmarszczek . W głębokich warstwach skóry niskocząsteczkowe fragmenty mogą przyłączyć się do metabolicznych reakcji. Tłumaczy się tym odżywcze i regenerujące działanie kolagenowej kosmetyki . Oprócz tego niektóre niskocząsteczkowe wytwory ( aminokwasy ), znajdują się w zewnętrznej warstwie, są w stanie zatrzymać wodę i nawilżyć skórę .

Przy naniesieniu kolagenowego preparatu na skórze wytwarza się cienka powłoka przepuszczająca gazy, która pomaga w skupieniu wody w tkankach podskórnych. Zgodnie z ostatnimi badaniami naukowymi , zbędne nawilżanie tkanek wpływa na zgodną proteolizę, czyli proces naruszenia struktur białka i uruchomienia mechanizmu syntezy nowego kolagenu. W ten sposób dochodzi do odnowienia podstawowych struktur skóry wraz z jej ogólnym odmłodzeniem. Hydrolizowany kolagen stosowany jest jako specjalistyczny odżywczy komponent dla zmęczonej skóry. Organicznie współgra z kwasem hialuronowym, D-pantenolem, antyoksydantami, olejkami i ekstraktami roślinnymi, które wchodzą w skład kosmetyków linii Collagen Active.

W skład linii wchodzą kryształowe maseczki kolagenowe, które są w postaci list z naturalnego prasowanego niekocząsteczkowego kolagenu, nasyconego kwasem hialuronowym. Są one opracowane za pomocą nanotechnologii i osiągnięć współczesnej kosmetologii. Maseczki nasycają skórę kolagenem, wypełniają zmarszczki od wewnątrz i wyrównują powierzchnię twarzy, mają właściwości liftingowe, intensywnie nawilżają , stymulują międzykomórkową wymianę i regenerację komórek, polepszają jędrność skóry. Krystaliczny kolagen jest aktywnym uczestnikiem procesu odnowienia tkanek, stymuluje odnowienie własnego kolagenu skóry.

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, wchodzący w skład krystalicznych masek kolagenowych to produkt nanotechnologii. Jego molekuły są o 200 – 400 razy mniejsze od molekuły zwykłego kwasu hialuronowego. Skutecznie usuwają wilgoć: mają siłę do tego,  by utrzymać masę 6000 razy większą od ich samej. Dzięki takiej jakości kosmetyki, w których skład wchodzi niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, efektywnie nawilżają skórę, wzbogacając ją o wodę. W rezultacie objętość tkanek zwiększa się, włókna stają się bardziej elastyczne, zmarszczki znikają. Krystaliczne maseczki kolagenowe są niezastąpione przy przeprowadzaniu aktywnego odnawialnego programu Anti– Age ( walka ze zmarszczkami ).

Aktywne składniki: hydrolizat kolagenu, olejek oliwkowy, ekstrakt z rumiankiem, olejek kastorowy, ekstrakty hamamelisa, aloes, morskich wodorostów, kofeina, smoła ksantanowa, miód z nektaru słonecznika.

Produkty z serii Collagen Active

więcej o Collagen Active